English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Стрілківці
Кольори - вирви око. Але нічого так...
Кольори - вирви око. Але нічого так...

Карта

Координати 48°45′59″ пн. ш. 25°59′22″ сх. д.

 

Свідоцтв про це село знайти не вдалося (я занадто далеко від "Історії міст і сіл УРСР. Тернопільська область").
Зупинятись тут, напевно, надовго не варто - бо нічого ІСТОРИЧНОГО в селі немає. Тільки - руїни костелу (1899), дуже схожого на свого сусіда в селі Пищатинці в тіні залишків Висічковського замку. Недалеко до розкішного в своєму пафосі кенотафу та ще одного зруйнованого костелу в селі Новосілці, а звідти вже зовсім близько до старожила тернопільських храмів в Касперівцях.

Будете їхати - зверніть увагу. Такі храми, які на зламі ХІХ-ХХ століть почали масово виростати на подільських землях, зараз нікому не потрібні - і ця непотрібність їх вбиває. Хай в споруди немає історичної чи архітектурної цінності, хай громада католиків в поселенні занадто мала навіть для ттакого костела-крихітки, не варто давати помирати храму. Все-таки він - місцева архітектурна домінанта, на чому ще погляд туриста зупиниться?Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник