English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Троїцька церква

Вона, звичайно, лише муляж і копія, яку так довго - майже два десятиліття! - пробували відродити. Але в якості нової міської вертикалі дзвіниця триконхової, колись катедральної Троїцької церкви справляється непогано.

Церква вперше згадується в документах під 1582 роком, та існують версії, що святиня була в місті вже зачасів князювання Корятовичів. Та те, що відновили на Троїцькій площі, не є копією храму XVI століття. Бо ж відомо: в 1616 р. дерев'яна церква згоріла, і на її місці звели нову, муровану. Їй теж довелося пережити кілька перебудов: у 1744-1745 рр. (тоді була перероблена дзвіниця, а на храмі з'явився новий дах), та в 1854 р., коли було перероблено куполи, оновлено підлоги та іконостас, а гонт замінили банальним залізом. Ще зміни - 1859 р., прорубуються нові віконні прорізи. Хоча найгірше було попереду: в 1935 р. храм було розібрано до фундаментів.

Відновлювали храм за проектом львівського архітектора Володимира Бевза.

Картинки:"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник