English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Мечеть Муфті-Джамі
Мечеть і її нутрощі з дивними трубами.

Уныкально нефотогенічна споруда. Знаходиться на вул. Караїмській, 6 (або вул. Леніна, 6), поблизу Морсаду. Зафіксувати її фотоапарату важко: заважають паркани та сусідні будинки. А шкода. Це все-таки пам'ятка 1623 р.! В ті часи в Кафі панували турки, тому поява мечеті зрозуміла. Будували її за стамбульськими взірцями.

Мечеть Муфті-Джамі (Юлдиз-Джамі) завершується великим куполом з 12-гранним світловим барабаном, стіни її складені з бутового каменю та цегли. Напівкруглі вікна розміщені на двох рівнях. Поблизу входу - ніші-міхраби.

Поруч - обов'язковий мінарет. Він восьмигранний, зведений з тесаного вапняка.

В 1975 р. проводилася реставрація пам'ятки. Зараз пам'ятка далеко не в ідеальному стані, та, не дивлячись на це, в ній щоп'ятниці проходять молитви Джума Намаз. Бажаючих вчать основам ісламу та читанню Корана на арабській мові.

Неопдалік мечеті збереглися фрагменти старої бруківки та розвалини турецьких бань. В 1990-х роках під стіни мечеті, тоді ще не повернутої татарській громаді міста, було привезено вцілілі надгробки з старого караїмського цвинтаря. Пізніше їх було перевезено до дачі Стамболі, де вони й знаходилися в квітні 2007 р.

 "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник