В Феодосії маса старих храмів. Більшість навіть діюча. Цей теж. Це добре: можна зайти досередини (щодня з 8-30 до 17-00, як свідчить оголошення на дверях). Як не дивно, є навіть перерва на обід: з 12-00 до 12-45.
Там цілий прейскурант на дверях висить. Приміром, можна замовити "безкровну жертву". Нікому не треба?
Правда, колишня вірменська церква в сучасному українському (номінально?) місті змінила назву - це в генуезькі часи вона називалася іменем попередника Христа, а зараз носить ім'я Іверської ікони богоматері. Напевно московського патріархату. Тьху.
Зовні храм нагадує традиційну вірменську святиню Середньовіччя: важкі кам'яні брили, мінімум вікон, проста геометрія форм. При цьому церква складається з двох частин, зведених в різний час. Більш давній об'єм - квадратовий центрально-купольний, невеликий. Новіша частина - витягнутий прямокутник, розділений стовбами на три нави з напівциркульним перекриттям.
Інтер'єри храму ще пам'ятають вірменську громаду, що приходила сюди молитися: тут збереглися характерні барельєфи, а ще орнамент з двох паралельних поясів з рослинними мотивами.
Купол храму виблискує новою позолотою - напевне, нещодавно відновили. Біля входу - хачкари і кілька старовинних вірменських надгробків.