Художника Франса Снейдерса (1579-1657) називають "Рубенсом натюрмортів" або "майстром троянд". Більшість натюрмортів, які ми бачимо на полотнах великого і могутнього Пітера-Пауля насправді робота Ф. Снейдерса. Обидва фламандських генія плідно співробітничали протягом довгих років... Ой, в нас тут не лекція з історії живопису, а розповідь про галицьке село? Нічого-нічого. Зараз зрозумієте.
Карта
Координати: 49°15′18″ пн. ш.26°14′29″ сх. д.
Близько 600 жителів
Трохи менше за 700 жителів, до райцентру 56 км, до обласного центру - 63 км, проте до Сатанова - кількасот метрів: лише й треба, що Збруч перейти. Архітектурними пам'ятками Калагарівка небагата: мурований храм з 1930 р. - і все.
Проте Калагарівка має власний бренд: свого Майстра Троянд. Місцевий художник-аматор Володимир Шиманський розписав десятки брам у рідному селі: кожна з брам своєрідна, але на кожній - пишні червоні букети. Фото тут - неповний каталог робіт Майстра з центральної вулиці Калагарівки (принаймні дві брами я не зазнімкувала, тому що поруч були господарі, не хотілося викликати зайві питання). А є ж ще й бічні вулиці... Рука майстра була помічена й на одній з брам сусідньої Волиці. Ну хіба не це і є ознакою власного стилю: коли твій почерк впізнають, коли твої роботи чітко атрибутують? Калагарівський Майстер Троянд свій почерк випрацював. Безсумнівно.
Як повідомили в сільраді Калагарівки, пан Володимир викладає в місцевій школі фізкультуру, але з дитинства любить малювати - і в нього це, як всі вважають, непогано виходить. Він розписує не лише брами, а й малює картини і ікони.
Чим незвичне село Надрічне - а теж брамами. Їх ще більше, і вони зовсім інші :о).
UPD-2014: чи то майстер Шиманський пішов на пенсію від розписування брам, чи просто мода змінилася, але цієї весни на всю Калагарівку було аж три брами в трояндах. І ще кілька у сусідніх поселеннях. Шкода.
UPD-2023: Від брам майстра Шиманського вже нічого не лишилося. Всі перефарбовані або замінені. Так чомусь шкода :(