Карта
Координати: 49°10′55″ пн. ш.26°06′36″ сх. д.
Біля 1,6 тис. жителів
Cело на Гусятинщині, в мальовничій тіні Медоборів, відоме передовсім як конкурент Личківців на право знаходження ідола Світовида, a.k.a. Збручанського ідола.
Відомо, що кам'яну скульптуру помітили спекотним літом 1848 року прикордонники (по Збручу тоді йшов кордон між імперіями Габзбургів та Романових). З води стирчала шапка, потягнули - під шапкою виявився двометровий суворий дядько з чотирма обличчями і цілим всесвітом на своїх боках. Насправді кам'яну чотирилику колону знайшли десь і не в Личківцях, і не в Городниці, а посередині, поблизу урочища Бігла. І навіть не думайте собі, що Личківці з Городницею лежать на Збручі. Нє-а, до ріки-кордону від кожного з сіл не менш як 2-3 км. Просто більшість цих кілометрів займає ліс - він переповзає Товтровий кряж та Збруч та тягнеться далі вже на хмельницькому березі Збруча на кілометри. Інших сіл неподалік немає - тому згодяться і ці два, хоча вони лежать на маленькій річечці Гнилій. Та й з Городниці часто починаються маршрути на гору Богит (місцеві називають Бохот), саму таємничу в цій частині Медоборів.
Ті, що відправляються у гори, на саме село великої уваги не звертають. Та воно й зрозуміло: будь-якого естета налякає страшний бляшаний купол на церкві (1895) у центрі села, на горбку, при дорозі - важко не помітити, важко не здригнутися.
Але храмів у Городниці аж три. Почнемо з найбільшої, під дешевим бляшаним куполом. Він єдиний хрещатий у плані - а на саморобному сайті Гусятинського деканату (на народі.ру, народ! На народі.ру!) сказано: "Городниця, церква св. Трійці, мурована, побудована 1790 р. як латинський костел, у 1902 р. перебудована як велика трьохраменна церква, 1912. Ок, нехай це буде Троїцька церква. (Вікіпедія датує її 1772 р.). Ех, наскільки ж ненавидить просте селянство навіть натяк на якісну архітектуру - все треба спартачити, знищити, нівелювати :(.
