English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Коцюбинці
Костел в Коцюбинцях, 26 серпня 2009 р.
Костел в Коцюбинцях, 26 серпня 2009 р.

Карта

 

Село на Нічлаві, відоме з 1562 р.

Галичина вкрита костелами початку ХХ століття. Переважна більшість з них - не шедеври, але в Коцюбинчиках храм якийсь вже зовсім негармонійний, кострубатенький. Не знаю, яким був попередник костелу - перший мурований храм в Коцюбинцях звели ще в 1805 р. Цей, що стоїть в самому центрі села, поруч зі соціально-культурним комплексом (1985) та садочком, з'явився в 1902 р. на кошти власників села, родини Городиських. Освятили його під титулом Апостолів Петра і Павла. Католиків на ті часи в Коцюбинцях нарлічувалося близько 700 чоловік. Перед Першою світовою ця цифра зросла до 900 чоловік.

 

Радянська влада закрила храм, перетворивши його на клуб (цим пояснюється непоганий стан збереженності споруди). З 1992 р. святиню віддали нечисленним сільким римо-католикам.

Колись в Коцюбинцях був і замок, ймовірно, зведений власником села Міхалом Вонсовичем. Пізніше споруда, описана в щоденниках Ульріха фон Вердума (запис від 26 липня 1671 р.), перейшла до Городинських і Мечиховських.

Ще з села родом поет Микола Тарновський (1895-1984). Музей поета працює при першому в області сільському соціально-культурному комплексі (поруч з ним якраз і розташований костел).Костел з боку садка.
Kosciol w Kociubincach
Бічний фасад костелу в Коцюбинцях
Бічний фасад костелу в Коцюбинцях
Стародавня господарська споруда на одному з обійсть. Господар каже, має понад 100 років.
Стародавня господарська споруда на одному з обійсть.
Будинок за школою, хоч і перебудований, та видає своє походження з початку ХХ ст.
Коцюбинці
Типовий для Гусятинщини колодязь
Типовий для Гусятинщини колодязь

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник