English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Білобожниця
Ідилічний пейзаж - напівзруйнована капличка на кладовищі напроти костелу. От-от впаде.
Ідилічний пейзаж - напівзруйнована капличка на кладовищі напроти костелу. От-от впаде.

Поганська столиця - чи просте роздоріжжя?

 Велике село по дорозі з Чорткова на Бучач. Відоме з 1581 року. Хоча з такою назвою зрозуміло: поселення це дуже давнє, скоріше всього, в дохристиянські часи тут мав бути чималий осередок культу. Від Чорткова село відділяє близько 12 км., від Бучача - десь коло 18 кілометрів. А якщо біля костелу в Білобожниці звернути з головної траси на шлях до Теребовлі, потрапимо на шлях до замків у Буданові та Долині. Ось і розібралися з питанням "А що цікавого можна побачити в околицях села?"


Ще трапилось згадування Згромадження Сестер Служниць Діви Марії Непорочно Зачатої, чий осередок функціонує в Білобожниці.
В селі, окім нового костелу, є греко-католицький храм недалеко від великої школи, прикрашеної мозаїками та ліпниною.

А про напівзруйновану цвинтарну капличку мешканці села кажуть ось що: був то гробівець колишніх власників села. За довгі роки радянської влади за ним ніхто особливо не стежив, ось і почав він потихеньку руйнуватися. Скористався з цього один з місцевих - та й використав каміння каплички для будівлі своєї оселі. Пійшов камінь, власне, на спальню метикуватого газди. Та виспатися в тій спальні немає можливості: немовби щоночі, тільки покладе голову на подушку, починають нечутні іншим дзвони бити. І так - з дня на день.
Під кінець совєтської епохи стан каплички став вже зовсім аварійним і на одних з колгоспних зборів голова попросив односельчан розібрати споруду. та, знаючи про випадок горемичного "будівничого", гріха на душу ніхто взяти не захотів.
Так і стояв скелет гробівця на цвинтарі, слугуючи місцевій дітлашні своєрідною "кімнатою жахів".

Літком 2008 р. капличка нарешті завалилася...Монумент професору Борисевичу.1914
Монумент професору Борисевичу.1914
Костел.24.04.05
Костел.24.04.05
Каплиця 27 квітня 2009 р.
Каплиця 27 квітня 2009 р.
15.06.09. Пузатий ангел біля церкви.
Пузатий ангел біля церкви.
Пузатий ангел біля церкви.

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник