English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Нагірянка
Насправді Ягільницький замок розташований у сусідній Нагірянці.
Yagelnytsa castle in Nahirianka. Насправді Ягільницький замок розташований у сусідній Нагірянці.
Успенська церква в Нагірянці. Грудень-2006.
Успенська церква в Нагірянці

Карта

Координати: 48°55′51″ пн. ш.25°44′03″ сх. д. 

2,3 тис. жителів.

 

Селище на сусідньому від Ягільниці пагорбі річки Черкаски. 

Плутано і страшно

Так - на думку місцевих - виглядають дерев'яні храми
Спотворена ремонтом церква у Нагірянці

Фактично замок в Ягільниці розташований саме на території смт Нагірянка. Бо вона вища, і вже тому важливіша, крутіша і класніша. Це вже з назви зрозуміло - де та Ягільниця внизу, і де ми.

І Ягільницький кінний завод - він теж у Нагірянці. Притому до Нагірянки приєднані адміністративно село Хом'яківка та хутір Марилівка, а от прилипла, припаяна, старовинна Ягільниця - вона окремий організм. Плутанина виходить страшна, тому поглиблювати її, повторюючи тут історію замку у Ягільниці, ми не будемо. Страшна плутанина заслуговує на страшні картинки, а такі у Нагірянці зробити дуже просто, варто лише подивитися, на яке капарство місцеві автокефали перетворили колись дерев'яну і колись хатнього типу Успенську церкву у селищі.

Вона у центрі, на невеликому підвищенні напроти автобусної зупинки і залишків фабрики-замку. На-Нагірянка фактично, вище за всіх інших. Вона страшна на цьому природньому троні. Вона королева несмаку. На Чортківщині, певно, вона найпотворніша. 

 

Малоцікава зовні колись дерев'яна Успенська церква датується XVII ст., але побачити цю архаїку неозброєним оком  і помацати неозброєними пилкою чи ще якимись інструментами для знищення руками це неможливо. Кожні сім років кожна клітинка людського тіла змінюється повністю. Той, кого ви не бачили сім років, вже абсолютно з інших атомів зроблений. Нагорянська церква теж пройшла повну зміну на атомарному рівні. Ті, хто ходили повз неї ще 30 років тому, церкву б не впізнали: зараз це виставка досягнень будівельних технік крізь призму селянського розуміння краси. Бляха, "шуба", вагонка, тротуарна плитка, пластикові квіти, дешеві гіпсові статуї і цвинтарні пам'ятники, підлаштовані під хресну дорогу. В покері це б називалось "роял флеш". Не вистачає хіба ондуліну, але варто зачекати, може, знайдуть, куди подіти і його. 

 

Скромний колись храм було перевезено з Карпат в страшний для Поділля 1672 рік. Перша перебудова мала місце ще в 1782 р. В ХІХ ст. з'явилося дві прибудови, цілісна, нехай і скромна гармонія була вже порушена. Храм почав перетворюватися на покруча - так розростаються в різні боки приватні будинки у містах. Тісно, хочеться відхопити під себе ще кілька квадратних метрів, і ще, і ще.

Після ремонту 1989 р. будь-який натяк на старовину покинув ці стіни. Низ обмуровано, до первісного об'єму добудовано якусь сільську веранду, храм в сайдингу, верхи в блясі. Заключним акордом кошмару є пластикові квіти, понатикані навколо дверей святині. Тьху.

Не думайте, що я перебільшую:

Ні на що тут туристам дивитися. Скапарено все, що можна.
Скапарена Успенська церква у селищі Нагірянка


Кордон між Нагірянкою і Ягільницею
Кордон між Нагірянкою і Ягільницею
Замок - в Нагірянці
Ягільницький замок насправді в Нагірянці
Хоча називається Ягельницьким
Ягільницький замок насправді в Нагірянці
Ягельницкий замок - на самом деле в соседней Нагорянке. Yagelnytsa castle in Nahirianka
Тотальний несмак
Церковне подвір'я в Нагірянці скапарене гидотними речами
Страшнечі МАФи в Нагірянці. В людей зовсім немає смаку.
Засилля цементу і пластику в Нагірянці.
Це їм здається красивим.
Шевченко і солдат
Тарас Шевченко, пам'ятник. З 2007 року.
Монумент полеглим у Нагірянці
1980-ті
Церква в Нагірянці до покращення. Красуня була
Знущання над храмом
В Нагірянці все дуже погано
В Нагірянці все дуже погано

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник