English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Воскодави
Палац в Воскодавах. Рисунок Наполеона Орди. З книги Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej", т. 5.
Палац в Воскодавах. Рисунок Наполеона Орди. З книги Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej", т. 5.

Координати: 50°39′10″ пн. ш. 26°38′33″ сх. д.

Село в Гощанському районі. Близько 650 жителів. 

 

В 1583 р. Воскодави, що лежать на лівому березі Горині, були власністю Івана Кирдея Мильського. Пізніше, значно пізніше маєток відійшов до родини Єловицьких. В середині ХІХ ст. Анастасія з Єловицьких Дідушицька з чоловіком Ізидором довели маєток до цілковитої руїни - від примусового продажу село врятувала виключна добровільна допомога сусідів Дідушицьких. Певний час маєтністю володів брат Анастасії Адольф, котрому раніше належав сусідній Арештів. Останніми власниками Воскодавів були дочки Адольфа Єловицького: Марія, дружина князя Адама Любомирського з Рівного, та Ядвіга, дружина князя Станіслава Любомирського з Крушини. 

До міжвоєнного періоду в селі існував пізньокласицистичний палацик, ймовірно зведений у першій чверті ХІХ ст. Навколо споруди був парк, який отачав паркан із дерев'яних штахет.  "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник