English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Рівне. Особняк Перли Вігдорович

Мабуть, найгарніша споруда міста у стилі арт-нуво (модерну). Це самий центр Рівного (вул. Петлюри, 17), поруч з бетонно-брутальним театром ляльок з вікнами-ілюмінаторами. Ошатну кам'яницю з багатим декором збудував у 1903 р. для дружини Перли комерсант Йосель-Іцхак Вігдорович. Модерн тоді тільки-тільки входив у моду - і спроектувати будинок у новому стилі взявся архітектор Опанас Корженівський. Він був чи не найулюбленішим зодчим тодішніх рівненських нуворішів - і поруч з особняком Вігдоровичів було ще штук вісім споруд від Корженівського. 

З сторони вуличного фасаду здається, що споруда камерна і навіть мініатюрна, але це не так: вона вузька, але до-о-о-о-о-о-о-овга.

В інтер'єрах збереглося... та багато що. Тут є автентичні старі двері, ліпнина, дзеркала та білосніжні напівкруглі п'єци,  розкішний "килим" з метлахської плитки, мармурові сходи та справді вишукані вітражі. В літературному музеї У. Самчука стеля - з мореного дуба. дуже гарна.

З вересня 1939 р., коли місто відійшло до СРСР. і до літа 1941 р. у віллі розташовувала частина Червоної армії. У роки Другої світової нацисти влаштували тут військовий шпиталь. Пізніше тут квартирували бібліотека та комсомольський музей.

З 2001 р. тут міститься Рівненський будинок вчених. музей бурштину та музей Уласа Самчука. Частина приміщень здається в оренду."Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник