English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Язловець: найцікавіший міст України
9 жовтня 2016 р.
Язловець. Найцікавіший міст України.

Досить точні координати мосту: 48.962834, 25.446321

Ось його видно на супутниковому знімку

 

Це, звичайно, повний суб'єктивізм, але я чесно вважаю, що найцікавіший міст Україні розташований саме у Язловці.

Підкажу відразу, як знайти: орієнтиром є Миколаївська вірменська церква. Треба далі рухатися вуличкою, на якій вона стоїть - і метрів за 300 потрапите до нього. Міст сухий: потік Язлівчик протікає поруч, але не під ним. Міст стоїть на обійсті місцевого селянина, він на ньому тримає сіно і курей. 

Якзо дивитися зсередини. то наче і не міст це, а коси светру, котрйй сплела якась блондиниста нордична валькірія.  Кажуть, такі переплетіння посилювати міст, тож він міг використовуватися для гармат, приміром. Спеціалісти у фб-групі "Архітектура України" були вражені, але версії про міст висували фантастичні - наприклад, що він може бути з XVII ст. Але у наших широтах антикваріат аж так добре не зберігається. А міст хай і поїжджений міллю часу, та у хорошій формі. Думаю, це кінець ХІХ - початок ХХ ст. Можливо, була тут якась вузькоколійка, а, може, хтось приватне собі щось начудив - дізнатися не вдалося. Але міст безперечно вартий уваги. Найцікавіший міст України
Язловець. Найцікавіший міст України
Язловець. Найцікавіший міст України
Язловець. Найцікавіший міст України
Язловець. Найцікавіший міст України
Язловець. Найцікавіший міст України
© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник