English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Туркотин
Черговий костел роботи Лаврентія Дайчака - привід якось прогулятися в Туркотин. 16.08.2012.
Туркотин. Костел архітектора Л.Дайчака.

Карта

Координати: 49°45′00″ пн. ш. 24°26′17″ сх. д. 

Близько 150 жителів. 

 

Все-таки талановитим був цей селянський син з Ренова під Залізцями. Наш, українець - це вже поляки його на свій лад кликали Вавжинцем. Вміють же змінити просте ім'я Лавріна, Лаврентія аж так. Практично все, що лишилося від Лаврентія Дайчака (1882-1965) на Галичині, - цікаве і гармонійне. Криниця, наприклад. Чи Єлиховичі. Чи Вишнівчик. Чи Ходорів. Чи Львів. Чи Погірці. Підозрюю, Звенигород теж його. Дві вежечки на головному фасаді як би натякають.

Дайчак проекти храмів не творив - штампував. 300 з гаком - це вже конвеєр. Але так як багато з них зараз зруйновано-перебудовано-скалічено-руїнізовано, штамповку не помічаєш, вона здається штучною роботою і ледве не шедевром. 

Туркотин пропливав за вікном перемишлянської маршрутки - зазвичай я вибираю не сонячну сторону, але цього разу вибору не було, сіла де вільно. Так на сто разів об'їждженій трасі раптово побачила щось новеньке. Це кілька кілометрів пішки з Куровичів - колись треба буде пройтися. Заради чергового костелу роботи Дайчака (явно 1930-ті) - і напіврозваленого церковища поруч. Медобори будуть бонусом. Кадри з вікна
Костел роботи Дайчака у Туркотині
Костел роботи Дайчака у Туркотині

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник