Координати: 48°58′28″ пн. ш.25°54′43″ сх. д.
Близько 900 жителів
Село з назвою, якою можна катувати English-speaking friends - все одно не вимовлять, будуть страждати.
З траси зі Скали на Чортків воно вибивається єдине надзвичайно імпозантною сільрадою: був ліс-ліс, аж раптом посеред туй, що вишикувалися в каре, вигулькує симпатична віла під червоною черепицею. Зараз (2014 р.) поруч з нею ще встановили дерев'яний кыоск з дарами лысництв на продаж. А більше - нічого цікавого.
Бо цікаве тут - в глибині села. Називається "Чортківське племгосподарство", але це не означає, що тут черокі вирощують буряк разом з дакотою, а гети пасуть корів готів. Проте це означає стару панську садибу, про яку мовчать і Афтаназі, і Урбанський, і яка, тим не менш, зведена була в 1890-х роках в закопанському стилі. Як і годиться - на околиці села, посеред саду-парку і двох симпатичних ставків. Дослідники польських садиб мовчать про цю, напевно, тому, що її власником був, судячи з прізвища, іудей - пан Плятнер. Ну або німець. Він свого часу викупив скарб давніх монет в Озерянах.
Зараз будиночок з дерев'яними деталями займає племгосподарство і садочок: навпіл. З інтер'єрів збереглися старі дерев'яні сходи. Поруч - симпатична сторожка та П-подібний господарський будинок, перероблений на ферми. По осі центрального входу розмістилася ще й дерев'яна альтанка.
Симпатично.