English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Вільховатий
Так архітектура підминає під себе територію. Прекрасні Карпати - і жахлива, потворна церква Московського патріархату на місті старої дерев'яної. 26 квітня 2018 р.
Так архітектура підминає під себе територію. Прекрасні Карпати - і жахлива, потворна церква Московського патріархату на місті старої дерев'яної.

Карта

Біля 1,3 тис. мешканців.

Координати: 48°00′43″ пн. ш.24°10′14″ сх. д.

 

На зорі незалежності, коли релігію для народу нарешті спустили на гальмах, з закарпатськими дерев'яними храмами почалася коїтися якась халепа. Їх не лише оббивали бляхою, їх ще й свідомо спалювали - щоб розчистити місце для будівництва мурованих і більших. Кожному попу потрібний великий храм - і чорт з тими газетярами. котрі потім кволо критикували таку практику у районках. Тут же, у Вільховатому над Тисою, піп Дудла поступив хитріше. Ні, він дерев'яну Преображенську церкву (1938) не спалив. За його наказом у 1991 р. навколо існуючого храму вимуровали новий - а вже потім ізсередини старі дерев'яні стіни розібрали. Вийшло дууже страшно, але хіба московським попам ходить про естетику? Таку ж практику я бачила у 2017 р. у буковинських Давиденах - там так поступили взагалі з єдиною у селі пам'яткою архітектури.

Жах це все і тупа ницість, а більше і сказати про попівське хамство і байдужість селян нічого.

Так що у Вільховатому два страшних храми - той, котрий поставили на місці дерев'яного в низині - і ось це промосковське аляповате одоробало під титулом Вознесіння на горбочку. Не наші вже Карпати. Карпати - московські :(Стара хата
Стара хата у Вільховатому
Село Вільховатий
Село Вільховатий
Інші ракурси капарства.
Село Вільховатий

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник