English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Васьковичі
Церква над ставом в Васьковичах. 1 жовтня 2009 р.
Церква над ставом в Васьковичах.

Карта

 

Село з поширеною в слов'ян назвою - тезки Васьковичів є у Вітебській області Білорусі, і на російській Брянщині. Наше - в Коростенському районі (за 18 км від райцентру в бік Овруча). Перша згадка про село за 1763 р., хоча це ніц не значить: археологи знайшли тут, в урочищі "Біля Савки", поселення древлян площею в 800 кв. м, а древляни водились задовго до епохи Просвітництва. А ще тут видобувають лабрадорити (магматичну породу сірого кольору, що використовується як будівельний матеріал).

 Близько 990 жителів, з них дві третини - пенсіонери. Місцеву лікарню чомусь допомагали відремонтувати уряди Канади і Японії. Гм.

В Васьковичах над ставом на річечці Шестин стоїть мурований Христоріздвяний храм - архітектура простенька і чужинська, але виглядає посеред бідних хат імпозатно.

Ще фото:

Васьковичі.
Васьковичі.


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник