English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Васьковичі
Церква над ставом в Васьковичах. 1 жовтня 2009 р.
Церква над ставом в Васьковичах.

Карта

 

Село з поширеною в слов'ян назвою - тезки Васьковичів є у Вітебській області Білорусі, і на російській Брянщині. Наше - в Коростенському районі (за 18 км від райцентру в бік Овруча). Перша згадка про село за 1763 р., хоча це ніц не значить: археологи знайшли тут, в урочищі "Біля Савки", поселення древлян площею в 800 кв. м, а древляни водились задовго до епохи Просвітництва. А ще тут видобувають лабрадорити (магматичну породу сірого кольору, що використовується як будівельний матеріал).

 Близько 990 жителів, з них дві третини - пенсіонери. Місцеву лікарню чомусь допомагали відремонтувати уряди Канади і Японії. Гм.

В Васьковичах над ставом на річечці Шестин стоїть мурований Христоріздвяний храм - архітектура простенька і чужинська, але виглядає посеред бідних хат імпозатно.

Ще фото:

Васьковичі.
Васьковичі.


Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник