Парк було розширено за Артемія Терещенка, цегляний палац складної форми в часи М.І. Терещенка перебудовано в стилі французьського неоренесансу. В 1883-1914 рр. відбувається перебудова та модернізація місцевого заводу - він, розташований на околиці райцентру, і зараз функціонує.
Палац, в якому зараз розмістилася ЗОШ № 1, зберігся досить непогано. І навіть перебудова 1975 р. не скапарила його остаточно. Тоді було добудовано другий поверх над оранжереєю, яка з'єднувала палац і господарський корпус. Можливо, цьому допоміг й той факт, що палац увійшов у революційну історію. Спочатку 25 січня 1919 р. тут було організовано матросом-балтійцем М. Попелем перший Вол(инь)ревком, а в червні 1920 р. в цих стінах розмістився штаб Першої конної армії, про що дотепер сповіщає меморіальна дошка.
На жаль, всередину потрапити не вдалося - неділя! А шкода: там збереглися мармурові сходи, а в одному з класів помітні рештки орнаменту, стилізованого під давньогрецький. Збереглися старий письмовий стіл Терещенків та "рубель" - праска.
Не знаю, як віднісся би цукрозаводчик, якби дізнався, що в його палаці вчаться діти. Цілком можливо, що схвально: ще в 1871 р. на кошти Артемія Терещенка було відкрито однокласне училище.
Біля палацу звертаютьна себе увагу шпаківні-гуртожитки. Яким треба бути наївним, щоб сподіватися, що птахи вирішать жити не окремо, а всім кагалом, га?