English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Святий Юр

Шкода, що цей прегарний собор в 2005 році розжалували в с(т)ані. Був центр метрополії - став звиклим катедральним храмом. Метрополія переїхала в пафосну столицю.

Храм, названий на честь святого-покровителя Львова, - львівський the must.

Величну махіну в стилі пізнього бароко (з елементами рококо) зводив один з найзнаменитіших тандемів в історії української архітектури: архітектор Бернард Меретин і скульптор Йоган Георг Пінзель. (Їнші їх творіння збереглися в Бучачі, Наварії, Годовиці, Коломиї, Лопатині, Городенці).

Але собор і комплекс палацових споруд поруч з Юром, які виникли в 1744-1770рр., були не першими сакральними будівлями з цією назвою і на цьому місці. В 1341 році було відлито святоюрський дзвін, цю новину повідомили літописи - і вперше позначили собор св. Юра на карті історії.

В 1363 році тут звели під керівництвом архітектора Дорінга (автор Вірменського собору) першу муровану базиліку візантійського типу. Звели - легко сказати. Будували аж до 1437 року.

А що було далі - розкажу пізніше, добре? :о)

Архівний Юр:

Гравюра з тижневика Lwowianin (1835). Тижневик Przyjaciel Ludu (1937). Дві польські листівки 1920-1930-х років.
Katedra sw. Jura we Lwowie
Кафедральный собор св. Юра (Георгия), Львов
St. George Cathedral, Lviv


Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник