Неймовірна споруда. Неначе традиційну каплицю вивернули, і іконостас опинився назовні: фасад весь вкритий прегарною різьбою, внизу леви з кляпами кілець в мордах, а на вершечку сидить на якомусь ослінчику зажурений Христос.
Інтер'єр продовжує розпочату західним фасадом лінію: ці кесони на куполі, ці велемовні епітафії, ці крилаті ангельські голівки, розп'яття, армії фігур і фігурок - невже це реально, як можна було на початку XVII століття вже так майстерно володіти різцем і так підкорити собі камінь?
Зводилась каплиця поблизу львівської катедри в 1609-1615 роках, можливо, архітектором А. Бемером. Скульптурним декором, ймовірно, займались Я.Пфістер, Г.Штольц, Я.Білий та С.Чешек. (Ось тут і тут його можна роздивитися докладніше).
Заплатіть гривню за вхід та помилуйтесь внутрішнім оздобленням каплиці. Все збереглося майже без змін - от лише розписи (стюкко) колись були поліхромними.
Перша половина XVII століття -час переходу від ренесансу до бароко. Це помітно. Від суворої простоти форм відродження - в спіральний безлад бароко. Нижній ярус, який створив невідомий майстер, більш простий. Середина східної стіни, виконана Г.Штольцем, вже набагато експресивніша, а до куполу приклався різець відомого майстра того часу Я.Пфістера: повна різьблена вакханалія.
Два сімейних портрети на західній стіні - залишки фамільної галереї Боїмів. На південній стіні збереглися дві різьблені епітафії роботи Пфістера.
В лютому 2004р. "Львівська газета" писала, що перед входом до каплиці утворилася яма: провалилася одна з плит, якими вимощено майданчик перед пам’яткою. Трохи процитую:
"Під час досліджень у крипті каплиці археологи побачили глибоку нішу, завалену будівельним сміттям. Ця знахідка занепокоїла дослідників, адже тріщину на фасаді над нею зашпаклювали під час реставрації 1927 року. Тріщина, на думку дослідників, свідчить про погану несучу здатність склепіння крипти.
(...) Під час досліджень експертів здивував той факт, що на одній із плит зовсім не було снігу. Таке зазвичай трапляється над теплотрасами. Очевидно, тепло з крипти досягає поверхні – саме тому ця плита і впала, відкривши порожнину, утворену талими та дощовими водами. Це свідчить про те, що довкола каплиці є порожнини, спричинені відсутністю дренажної системи. Управління охорони історичного середовища м. Львова вирішило засипати яму піском, таким чином законсервувавши її".
А тут читаємо про вандалізм над одним з левів каплиці.