За австрійських часів, як і скрізь на Галичині, замок почав занепадати та поступово розбиратися. А коли комусь з міських урядовців прийшла в голову шалена ідея насипати на замковій горі курган (kopiec) во славу Люблінської Унії, замок був приреченим. Курган насипали довго, кажуть, під ним дотепер зберігся замковий барбакан, а все, що залишилося від фортеці - невеликий фрагмент південної стіни недалеко від сучасної телебашти. Колишній мер Львова Л.Буняк задумав був відновити Високий Замок, але місто збунтувалося на таку безглуздість.
Крім Високого, був і дерев'яний Низький Замок (на місці сучасного Народного музею і колишнього театра Скарбека, зараз - ім. Заньковецької), що входив в склад міських укріплень. Відомо, що Низький Замок згорів в 1381р., був знову відбудований з дерева, а мурами і гарним ренесансним фасадом обріс лише після пожежі 1565р. Замок стояв на березі Полтви і мав три вежі: Суддівську, Ювелірів і Кутову, а ще внутрішній рів і Гетьманську бастею.
В історію Низький Замок увійшов завдяки підписаному в його стінах в 1537р. Сигізмундом І Старим документу, за яким скасовувалася спадковість королівської влади. В 1704р. в Низькому замку мешкав шведський монарх Карл ХІІ - після того, як взяв Львів. З XVIII століття Низький Замок теж перетворився на руїну, його розібрали ще до 1802 року.
Ще читати про замок.