В розкішних інтер’єрах споруди розмістився Музей етнографії та художнього промислу. Повний титул ще довший: Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.
Зуби зводить від нудьги, коли чуєш таку назву: що, знову горщики, прялки і постоли? Кілька залів першого поверху й справді наповнені певною кількістю мотик і плугів, а все інше... М-м-м! В вестибюлі хтиво вигинається оголена «Фортуна» роботи скульптора Ю.Марковського.
Сходова клітка, якою б пишалися й найбундючніші з палаців, прикрашена виготовленими в австрійському місті Інсбрук вітражами - якісь по-східному біло-блакитні завитки складних орнаментів, дуже гарно. Десь під сходами, біля каси, майже заховалася у затінку карета — цілком етнографічний такий експонат, якщо говорити про етнографію шляхти. Біля неї, якщо потрібно, можна залишити важкі рюкзаки - туристам часом така інформація може згодитися. :о)
А яка на другому поверсі колекція годинників! Від годинників-картин і коминкових ампірних монстрів до кишенькових астролябій і годинників-хрестів.
Музей було засновано у 1951 році
на базі Музею етнографії Львівської філії АН УРСР (колишній Музей НТШ) і Львівського державного музею художньої промисловости (колишній Міський музей мистецького промислу). Колекція експонатів поповнювалась з 1940 року збірками націоналізованих колишніх громадських і приватних музеїв. Так тут опинилися частини експозицій знаменитих львівських музеїв ім. Дідушицьких і ім. Любомирських, Національного музею, і навіть дещо з жіночої гімназії, яка діяла при монастирі василіянок.
Етнографічний відділ сучасного музею (оті самі мотики на першому поверсі) нині нараховує понад 44 тисячі експонатів (ні, не лякайтесь: таку кількість мотик ви не побачите, це разом з запасниками). У відділі мистецького промислу (другий поверх) зберігається понад 28 тисяч експонатів.
В 1955-1963 рр. музей етнографії та народного промислу видавав «Матеріали з етнографії та мистецтвознавства» (1955-1963), альбоми (народний одяг, різьба) та окремі наукові праці. В залах закладу влаштовуються тимчасові виставки (я якраз таку бачила: "Не наукою єдиною").