Король угорський неодноразово позичав у Драга гроші, а віддавав землями, і скоро володіння Драга .виросли в кілька разів, а сам він осмілився вимагати в монарха додаткових привілеїв. Король вдався до хитрості: оселив в Виноградівському замку ще одного войовничого васала, барона Пітера Берені і пообіцяв все, конфісковане в Драга в боротьбі, віддати барону. З часом Берені відтіснив Драга з рівнини в Трансільванські гори, де через кілька століть і з'явився на світ Влад Цепеш, оспіваний Бремом Стокером.
Та повернімося до монастиря, початки якого теж пов'язані з родом Драгів. На сторінці, присвяченій йому, читаємо, що батьком магістра Драга був румун за походженням воєвода Сасс. Брати не лише допомагали монастирю фінансово, а й виклопотали для нього патріаршу ставропігію.
Можливо, в XVII ст. при монастирі діяла друкарня. Пізніше, в 1670р., сюди добрався кальвініст Лошвай, який і спалив монастир та убив 130 монахів. Це ж треба, який звір. І все це сам? Дракула відпочиває. На зворотньому шляху з місця злочину Лошвая, за легендою, затоптав власний кінь.
Знову православні отримали у свої руки землі монастиря лише в 1920р. В 1933р. монастир знову почав діяти. Фундамент під майбутню церкву заклали 30 вересня 1939р. І що? Радянська влада монастирські споруди не пожаліла, залишивши лише два корпуси, де працювала фетро-фільцева фабрика і відпочивали в таборі піонери.
Новий виток спиралі в історії закладу почався в 1990р.: цю землю знову віддали православним. 1993р. зведено Михайлівську церкву в такому солодкавому про-російському стилі, в 1997р. - житловий корпус, в 2000р. - Петропавлівську каплицю. В лютому 2001р. сюди передали частину мощей з Троїцько-Печерської лаври в Києві.