Продовжимо подорож дерев'яними готичними храмами Мараморощини - сучасного Хустського району Закарпаття.
Сусіднє з описаним вже Даниловим село - Крайниково. Сюди нас у серпні 2005 року БЕЗКОШТОВНО довіз старенький автобус, який йшов з Данилова. Коли водії та кілька пасажирів дізналися, що ми прибули здалеку для того, щоб відшукати церкви їхньої Батьківщини, нам почали давати безліч рад, посміхатися, та ще й НАМ подякували, що ми в їхньому автобусі проїхали... Дивина. Я завжди кажу - закарпатці незвичайні люди. Надзвичайно привітні та доброзичливі.
В Крайниково, на відміну від інших хустських сіл, де храм було видно вже здалеку, нам довелося трошки поблукати в пошуках церкви. Куди йти - спробую пояснити. В центрі села буде розвилка, де від нової траси віддаляється праворуч старий шлях. Ось ним, повз садочок (варіант - повз православну церкву) і треба йти до наступного звороту дороги. А там вже буде видно.
Ми туди йшли дорогою №2. Вона привела до мурованого храму, поруч з яким підносилося щось незрозуміле: чи то саморобний космічний корабель, чи то лицар в лискучих латах. Потім з'ясуємо - попереду вже видніється готичний шпиль.
Ну, ось вона. Михайлівська церква зведена у 1668 році з величезних дубових колод. Вона вужча за своїх сестриць, старіша. Саме на неї орієнтувалися майстри з сусідніх сіл, коли зводили дерев'яні храми. Навколо дуби-ровесники святині. Таких тут в XVII столітті, певно, росло чимало. З їх братів і збудували храм. Підходимо до ґанку, прикрашеного різьбленим орнаментом. В центрі символічне зображення сонця. Здається, це найгарніше оформлений вхід з усіх марамароських церков.
Як не дивно, табличка з охоронним номером на стіні церкви збереглася. Щоправда, вигляд в неї настільки антикварний, що починаєш підозрювати, а чи не князь Трансильванський Дракула повісив її в якості оберегу від злих мародерчих сил?
Вічна проблема - пошуки ключів від церкви. Два хлопчака, що хихотять біля колонки, зголошуються провести до хати Антона Хвуста, дяка храму. "Діда Антона тут всі знають!" - кричать, обганяючи нас на велосипедах і прямуючи через велетенські калюжі. За кілька хвилин серед дубів з'являється жвава, хоча й похилена фігурка.