Факт № 1: насправді храм називається Покрова на Рву.
Факт № 2: храм - своєрідний пам'ятник на честь перемоги московитів в Казанському поході 1552 р. За вісім перемог цар Іван IV повелів звести вісім соборів, присвячених тим святим, в день яких була отримана перемога. Головна вікторія випала на Покрову (1 жовтня за старим стилем).
Факт № 3: поширена легенда приписує будівництво собору зодчим Бармі і Постнику. Яких пізніше начебто Іван Грозний наказав осліпити, щоб, бува, не збудували таку ж красу якомусь князю-конкуренту. Бздури.
Останнім часом доведено, що собор будували італійські архітектори. Низ споруди повністю копіює планування тогочасних католицьких костелів в Європі та особливо Італії (два перехрещених восьмикутника). Башти ж - варіації на тему центральної мечеті захопленої Казані. Так католицизм і мусульманство створили коктейль-візитівку московської ортодоксії.
Факт № 4. Навіть цеглу на зведення собору італійці привезли з собою. Тому він і зараз немов з голочки...
Факт № 5. Висота собору Василія Блаженного 60 м. Кожен приділ індивідуальний за своїми формами. Пізніше було добудовано північно-східний приділ над могилою московсього юродивого Василія (1588), який різав правду-матку навіть в очі Івану Грозному, нічого не боявся - а що йому, юродивий. Пізніше назва одного приділу перейшла й на всю церкву. 11-тий приділ з'явився в 1672 році над могилою Іоанна Блаженного.
Факт № 6. За Середньовіччя собор не був таким різнокольоровим як зараз - це все наслідки реконструкцій ХІХ ст.