English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Круп'янське
Church in Kru

Карта

 

Поруч Валя Кузьмин і Румунія. Карпати тут тільки думають, починатись їм - чи не варто. Глуш, коротше. Провінція, глибинка, буколічні краєвиди.

Їхати сюди варто, якщо хочете побачити нечастий на Буковині випадок: дерев'яну церкву без бляшаної броні.

З траси (якщо ту побиту життям і колесами дорогу можна так назвати) святиню не видно: спитайте місцевих, де саме вам краще звернути вглиб села, де церква й знаходиться.

Тризрубна церква Благовіщення - храм хатнього типу, такий характерний для Буковини. Зведена в 1772 році на кам'яному фундаменті. Як годиться в таких церквах, восьмигранний пірамідальний дах тут вдвічі вищий за стіни.

Чотиритомник пише, що на південній стіні нави збереглися фрагменти темперного живопису. Я через вікна заглядала, не побачила. Особливо, до речі, не позаглядаєш: навколо церкви сільський цвинтар, приїхала я в Круп'янське на православну пасху, на кладовищі товклася маса веселого народу з яйцями, пасками та пляшками. Їли-випивали відразу там, на могилах, на мене поглядали трохи косо.

 

Що подивитися в околицях: Церква Всіх святих в Малій Буді, Успенський храм в Великій Буді, дерев'яну церкву в Луковиці тощо.

Міні-галерея:

23 квітня 2006 року. Пасхальний ранок. Могили на сусідньому кладовищі автоматично трансформуються в святкові столи, закладені писанками і пасками. Веселі люди з магнітофонами їдять і випивають відразу на могилах. Над церквицею стрибає білка.
Wooden church in Krupianske, Bukovina
Деревянная церковь в Крупянском на Буковине.
1772


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник