English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Хотин і район
Замок в Хотині. Червень-2008.
Khotyn castle

Ворота Буковини для переважної більшості мандрівників.

Райлн невеликий (716 кв. км) - але на Чернівеччині всі райони невеликі, все-таки найменша з українських областей. І то це 8,9 % від території області. :о)

Хотинщина - абсолютно автомобільний край, з залізницею тут не склалося, хоча жителі райцентру й регулярно бомбардують мінтранс проханнями про проведення залізничної гілки через місто.

Хотинський район - придністровський і більше подільський, аніж буковинський - так вже склалося історично. Цей край ще не карпатський, але рельєфи тут досить хвилясті - завдяки Хотинській височині. Родючі чорноземи, багаті рибою ставки і Дністер - рай для селянина. Район налічує 39 населенних пунктів (1 місто і 38 сіл). Населення Хотинщини - 72,2 тис. чоловік (станом на 2002 р.).

З пам'яток архітектури вирізняється Хотинська фортеця, але вона не єдина цікавинка району. В райцентрі збереглися цікаві споруди минулих століть, древня церква розташована в Рухотині, цікаву історію мають Атаки, а найкращу буковинську бринзу виготовляють в придністровських Анадолах.

 "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник