English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Товмачик
Сила бренду. У Товмачику неподалік Коломиї навіть мозаїка на автобусній зупинці - і та про писанки.
У Товмачику неподалік Коломиї навіть мозаїка на автобусній зупинці - і та про писанки.

Карта

Координати:48°35′00″ пн. ш. 24°53′28″ сх. д.

 

Тут про силу бренду і народну етимологію. Етимологія заселяє давній Товмачик перекладачами, котрі щось там тлумачили князю Ярославу Осмомислу (1153-1187). Ціле село поліглотів - таке дуже має гріти серце шкільним вчителькам іноземної мови. Народна етимологія любить спрощення і неуважна до деталей. Тому князь стає Остромислом - і думки у нього гострі як ножі, бо що ото таке той ваш Осмомисл?

Мозаїчні автобусні зупинки пізньорадянської епохи - це диво дивне, котре країна масово втрачає. В Товмачику зупинка унікальна: як, як в радянський час цензура пропустила писанки на стінах?

Зупинка в Товмачику акурат напроти коломийської виправної колонії. Моторошне місце, біля котрого зупинятися не хочеться. Але вже як зупинилася, то зайшла і на територію сусіднього придорожнього кафе. Бо там ще один приклад, що таке тріумфальна сила бренду. Там кабінка. Ну знаєте, в кафе часто є кабінки. Але лише тут в нас пасхалка: гей-гоп, подорожні, Коломия вже поруч. З'їсти обід, сидячи у залізному яйці з видом на виправну колонію і зупинку в писанках - унікальний досвід. За таким - лише в Товмачик.Мозаїчні пасхальні яйця
Мозаїчні пасхальні яйця в Товмачику
Кабінка в придорожньому кафе. Товмачик.
Кабінка в придорожньому кафе
Кабінка в придорожньому кафе. Товмачик.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник