Фонди "Писанки" зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць. Зрозуміло, що продемонтрувати всі публіці практично неможливо - тому експозиція "Писанки" досить часто оновлюється. Крім того, тут проходять і інші виствки - скажімо, народної ікони (яка може бути дуже різною: на склі, вишитою хрестиком або бісером тощо).
Знайти "свій" експонат важко - тут стільки всього цікавого! Але мою увагу привернуло малесеньке яєчко в одному з стендів всередині самого "яйця". Потім я поцікавилась в пані Мирослави, чи то бува не перепелине?
Ні, хоча, виявилося, перепелині яйця теж розфарбовують - попередньо обробивши їх 9-процентним розчином оцту, який "змиває" плямистість з поверхні яйця. Оте маленьке яйко - то ЗНОСОК. Таке собі недорозвинуте яєчко, "жертва аборта". Як правило,в народі їх стараються відразу знищити, а ще кажуть, що якщо його сім днів поносити під пахвою і не розбити, то вилупиться ваш власний дідько, який вам допомагатиме в любовних справах, веденні бізнесу і захопленні Всесвіту.
З усіх яєць в Коломийській Писанці - це найнезвичніше і найнепримітніше. І правильно!
Писанки музейні працівники закуповують на пасхальних базарах, деякі приносять самі писанкарі. І якщо багато хто з них раніше робив свою справу на автоматі, не розуміючи всієї глибини символів, то таким пояснюється, що означає кожна рисочка у розписах - і наступного року умільці вже приносять в музей "правильно" розписані яйця.