English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Остриня
Найбільший герб України (ну, так кажуть) на горі над село Остриня Тлумацького району. 24.06.2017.
Найбільший герб України (ну, так кажуть) на горі над село Остриня Тлумацького району. 24.06.2017.
Михайлівська церква (1895) в Палагичах. 24 червня 2017 р.
Миколаївська церква (1884) в Острині. 24 червня 2017 р.

Карта

Координати: 48°55′42″ пн. ш.24°57′45″ сх. д.

Біля 900 жителів

 

Миколаївську бляшано-дерев'яну цервку в Острині добре видно за Олешневом з траси на Івано-Франківськ. Типова така гуцульсько-покутська церквиця, хрещата в плані та одноверха. Поруч - не менш типова дерев'яна (і теж під бляхою) дзвіниця на два яруси. Певно, оббивали одночасно з храмом - в 1992 р., коли Карпати наводнили дядьки з Росії. Вони приїздили сюди за харчами, за які бартером пропонували цю дебільну, жахливу жерсть. Страшезно шкода, що поподорожувати Україною до 1990 р. я не встигла - мала була. А дерев'яні церкви були тоді справжнішими за сьогоднішні. 

Церкву в Острині документи згадують ще з середини XV ст. Не цю, зрозуміло - іншу. Потім було ще дві інші. Існуюча в селі святиня - вже четверта за ліком.

 

Так само з траси Бучач-Івано-Франківськ було видно і велетенський тризуб на горі трохи осторонь Острині. (Ключове слово тут - було. За 25 років вітри, дощі і сніги зробили цей символ майже непомітним - проте з'явився новий тризуб на сусідній горі, над сусіднім Олешневом. Правда, там він менший). Розміри тризубу в Острині - 19 на 13 метрів, висота - до 25 метрів. Він викладений влітку 1992 р. з білого гірського мергеля колишнім вояком УПА Анастасієм Козаком, тоді семидесятилітнім, - в пам'ять про бій між повстанцями сотні імені Пилипа Орлика та більшовиками. На герб пішло дві вантажівки каменю, який пан Козак носив вручну. Під тризубом є ще дата та слово "воля", але їх вже з дороги не побачиш, хіба дуже гострий зір. За тризубом за традицією доглядають учні сільської школи.

 

Колись у Острині розводили муфлонів, та розплідник зараз стоїть покинутим.

Найгарніша споруда Острині - ошатна сільрада. На жаль, будівлю дуже зіпсула нова металочерепиця, котру поклали замість старої, з коломийського заводу дахівок.В Острині гарно
В Острині гарно
В Острині гарно
В Острині гарно
Автобусна зупинка в Острині
Автобусна зупинка в Острині
Михайлівська церква в Острині
Михайлівська церква в Острині
Михайлівська церква в Острині
Михайлівська церква в Острині. Дзвіниця

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник