Середмістя Чернівців. Карта
Ще одна церква хатнього - характерно буковинського - типу в столиці області. Маловідома - бо знаходиться в дуже вже специфічному місці: на перехресті вулиць Зеленої та Новоуспенської. Новоуспенська - вулиця недовга і майже без будинків: нею йде дорога для жителів передмістя Калічанка на відомий Калинівський ринок. Ну а Зелена відома своїми історичними некрополями, християнським та єврейським.
Така обожнювана буковинцями бляха і тут капарить зовнішність храму: замість колишньої дахівки з тесаного дерева око сліплять залізні, неживі відблиски.
Успенська дерев'яна церква (не плутати з її мурованою сестрою) - одна з найстаріших релігійних споруд Чернівців. Звичайно, вона поступається у віці Миколаївській, та навіть церкві на Горечі, але все-таки - 1783 рік!
Щоправда, зараз деякі чернівецькі історики висувають нову гіпотезу щодо віку храму: стара версія, що церква як стояла тут в 1783р., так і стоїть, зараз відсунута на задній план новими здогадками. За ними святиню звели в центрі тодішнього міста, біля Турецького моста в 1735р., але згодом за наказом австрійської влади перенесли на край міста.
Ще одне припущення стосується "будівельної бригади", що зводила храм: в Чернівцях збереглося кілька церков хатнього типу, і одна з них, Троїцька на Клокучці, досить схожа на Успенську, та й зведена приблизно в той самий час.
Успенська церква, як і всі хатнього типу, зовсім невелика, тризрубна, з квадратним у плані бабинцем та п'ятикутною апсидою. Зведена вона на кам'яному фундаменті. Характерна риса всіх таких храмів - дуже високий дах. Ще одна характерна риса - маленькі віконця десь під самою стелею, що ледь виглядують з-під схила даху. Ну і останній "спеціалітет" - вхід до храму зроблено з південної сторони.