English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Панка
Дерев'яний костел з 1882 р. та старий парк в Панці.
Дерев'яний костел з 1882 р. в Панці
старий парк в Панці.
Село Панка

Карта

Пані та панове! Ladies and gentlemen! Meine Damen und Herren! Потвори і їх аматори! Дозвольте представити вам один з найстаріших дерев’яних костелів України загалом та Буковини зокрема!

Панка! Село Сторожинецького району Буковини, відоме з 1428 р. Населення близько 2,5 тис. чоловік. Має костел. Дерев'яний. Он, на фото.

 

... Нє, ну а що ви хотіли? Ну скромно, так. Я ж не сперечаюся. Як є. Але тим не менш, в Україні майже немає костелів з дерева такого ж віку, як цей, під титулом Архангела Михаїла. Бо його спорудили в 1882 р. Щоправда, помираючий костел в Язлівчику, який є на 40 років молодшим і на чотириста років старшим за виглядом, проти панківського храму виглядає архітектурним шедевром. Проте панківський костел радянська влада не закрила (в селі завжди було багато католиків).

 

Два слова про це місце.

В радянські часи село називалося Клинівка. Щоб не було ніяких вам панських (панківських?:)) асоціацій. Тому старий парк, пам’ятка природи місцевого значення, називається «Клинівський». Хоча до парку можете й не ходити. Я пішла – і заблукала. Бо вирішила, що «ЙОЛОЧКИ», відомий всім місцевим орієнтир, - то оті здоровезні ялинки в парку. Виявилося, «ЙОЛОЧКИ» були трохи осторонь. І міст, інший орієнтир, був кам’яним – а мене понесло на дерев’яну кладку.

Ну, але ж знайшла що шукала – і добре. В селі був ще один дерев'яний костел, на так званому Зрубі, збудований в 1923 р. Не зберігся - Зруб населяли словаки, які вже тут не живуть.



"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник