English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Михальча
Садибний будинок Нікуліци (1900) у Михальчі назвати палацем язик не повернеться
Садибний будинок Нікуліци (1900) у Михальчі назвати палацем язик не повернеться

Координати:  48°15′05″ пн. ш. 25°51′03″ сх. д. 

Понад 2,2 тис. жителів. Добиратися можна будь-яким автобусом в напрямку Сторожинця, а ще краще - пазиками "Чернівці - Спаська".

Карта

 

Від перехрестя з трасою до пагорба з колишнім маєтком - не більше кілометра. Пагорб видно здалеку - примітна штука, не проминете, ще й чимала школа у його підніжжя.  Хоча рішуче незрозуміло, навіщо вам не проминати пагорб: маєток у Михальчі - він більше для галочки, ніж для естетики та пізнання краси Батьківщини. Скромний він, ну дуже, ще й в сірій шубі. Лише вежечка-"капуцин" та грубий руст низу будинку натякають, що колись все так не було. А було по іншому. 

Змушена просто переповісти те, що місцевий інтелігент, шахіст і краєзнавець Омелян Тушинський розказував чернівецькій газеті "Від і до": Нікуліца, власник Михальчі (яка вже й тоді була чималою), звів собі тут літню резиденцію. Після Другої світової у маєтку спочатку розмістили школу, зробили кілька прибудов. Другий поверх надбудували орієнтовно у 1961 р. - тоді ж знесли господарські приміщення у дворі. Пізніше у садибі оселилася лікарня та притулок для старих. Зараз споруда ледь помітна - залишки парку розрослися, здичавіли, закривають будівлю від дороги. 

А загалом - село з багатою історією. 12 пам'яток археології - а їх всього 14 на всю Сторожинеччину! Тут вам і Трипільська культура, і Лука-Райковецька, і культура карпатських курганів. Ну і городище на Цецино, пра-батьківщина Чернівців - це теж тут. Садиба Нікуліци зараз працює лікарнею
Михальча. Садиба Нікуліци зараз працює лікарнею
Mihalcea este un sat reședință de comună în raionul Storojineț din regiunea Cernăuți
Господский дом в селе Михальча под Черновцами

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник