English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Банилів Підгірний
Квітень 2008 р. Костел св. Мартина колишнього тринітарського монастиря.
Костел св. Мартина колишнього тринітарського монастиря в Банилові Підгірному
Панорама колишнього монастиря (зараз табір "Перлина гір").
Bănila pe Siret, cunoscut și ca Bănila Moldovenească (Banilov-Pidhirnîi și în germană Banilla/S.) este un sat reședință de comună în raionul Storojineț din regiunea Cernăuți (Ucraina).

Карта

48°06′36″ пн. ш. 25°29′34″ сх. д.

 

 

Банилів Підгірний (4 т.ж.) - майже карпатське село, відоме з 1428 р. Село до 1946 р. називалося Банила над Сiретом, а до 1963 р. — просто Банилів.

Банилів широко розкинувся на карпатських передгір’ях, у підніжжя багатих на гриби і ягоди гір Лосин (682 м), Кечера (729 м), Вільхівни (817,8 м), Галечки Малі (875 м) та Галечки Великі (1012,2 м). В цій частині Карпат збереглися ялиново-букові праліси. З кінця XVIII ст. тут жили польські поселенці, до яких в 1830 р. додалися німецькі колоністи. Про ті часи пам'ятають кілька добротних мурованих споруд і вілл у центрі Банилова, а також скромний палацик родини Гроссу. На околиці Банилова до цього часу збереглося кладовище німецького поселення Augustendorf. В 1907 р. в Аугустендорфі на місці дерев’яного храму (1881) було зведено тринітарський монастир з мурованим костелом св. Мартина. Зараз у приміщенні келій розташувався дитячий інтернат і табір «Перлина гір». Костел певний час використовувався як навчальні приміщення та спортзал. В 1993 р. частину храму повернули католикам села.

Банилів-Підгірний — найсхідніше село, де проживають гуцули. Не дарма співають в коломийці:

Ой, вівчарю, золотарю,

Заграй на трембіту,

Щоб почули про Банилів

По цілому світу.

 

Щотравня тут, як і в Путилі, святково відзначають вихід вівчарів на полонини. В поселенні є джерела хлоридних мінеральних вод. В урочищі Гільча шумить на малому Сереті Королівський водоспад, у якому водиться форель. В урочищі Зубровиця мешкають нечасті гості Буковинських Карпат — зубри. В урочищі Кечера б’є джерело, вода котрого помічна від псоріазу. Звідси ж бере початок річечка Малий Солонець, з солоної води якої колись добували сіль. На полонинах над Баниловим ростуть дикі орхідеї, підлісник європейський, грушанка, калган.

 В колишніх приміщеннях монастиря зараз дитячий табір
Банилів Підгірний. "Перлина гір".
Сільська ідилія
بانيليف-بيدهيرنيي، تشيرنيفيتسكا
Типові хатки в центрі села.
Baniłów Ruski (Banilla Ruska, Banyliw-Pidhirnyj) - wieś w rejonie storożynieckim obwodu czerniowieckiego Ukrainy, na Bukowinie
Bănila pe Siret, Storojineț
Центральна вулиця Банилова Підгірного
Центральна вулиця Банилова Підгірного
Костел св. Мартина ще раз.
Банилов Подгорный. Костел св. Мартина
Bănila pe Siret, Storojineț

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник