English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Калинівка
Дерев'яний костел в райцентрі Вінниччини. 26 березня 2010 р.
Калинівка. Дерев'яний костел в райцентрі Вінниччини.

Карта

 

Коли в 2005 році я побачила дерев'яний костел в Язлівчику, я була впевнена, що це раритет раритетів. Пізніше дерев'яні католицькі святині вигулькували з приємною постійністю - і на Львівщині, і на Буковині, на Тернопіллі і Волині... От і до Вінниччини черга прийшла.

В чи не найближчому до Вінниці райцентрі Калинівці (в Україні 72 Калинівки, до слова, саме ця виникла на початку XVIII ст.) поруч з типового вигляду радянською автостанцією, за парканом, стоять два костели. Новий, мурований, все ще зводиться - і він гігантський, особливо в порівнянні з старішим храмом. Старіший аж чорний - але дерево темнішає швидко. За інформацією Ігоря Седельника, цю каплицю звели в 1997 році.

Отець Микола Мишовський доповнив інформацію: каплицю почали зводити в 1996 р. (здається, відразу як тимчасову) за отця Віталія Воскобойніка. Інженером каплички був Григорій Понюк. Кілька років вона слугувала для відправ місцевих римо-католиків, тепер правиться в мурованому храмі поруч.

 

Костелик стереже велетенський вгодований вівчар, але - кажу ж, вгодований - всю свою собачу лють він змінює на милість, побачивши хоч якийсь їстивний гостинець. Я його з розчулення (я сама їсти люблю, ага) аж двічі погодувала:о).

Розпитати хоч когось про костел не вийшло: єдиною живою душею в робочий полудень 26 березня 2010 р. був чолов'яга, який поливав костельний паркан дзюркотливим струмочком не скажу чого - і це не зважаючи на близкість траси і машин. Нє, ну ви самі до такого б з допитами полізли? От і я не стала.

Неподалік від костелу - дуже вже страшний і позолочений Параскевський храм УПЦ МП.Поруч будують незугарного сучасного велета.
Костели в Калинівці
Дерев'яний костел (каплиця?) ще раз
Дерев'яний костел (каплиця?) ще раз

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник