English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Кут (Баїнський)
Успенська церква в Куті (Баїнському) Глибоцького району. 5 червня 2010 р.
Успенська церква в Куті (Баїнському) Глибоцького району. 5 червня 2010 р.

Карта

Широта - 48.20, довгота - 26.036.

 

Сіл з назвою Кут в Україні лише три. Але якщо брати з варіаціями - то безліч: Кути (цілих 10 населених пунтків з такою назвою!) і Старі Кути, Кути Перші і Кути Другі, чотири Кутища, Кутки, Куткір, Кутиска тощо. От тільки на Буковині є ще один Кут - Стрілецький (Кіцманщна). Коржовий Кут біля Умані, Червоний Кут біля Жашкова, Веселий Кут на Oдещині, Двурічний Кут на Харківщині, Зелений Кут біля Гуляйполя...

Коротше, не дивно, що Куту в Глибоцькому районі Чернівеччини теж захотілося якось виділитися. На всіх картах і в довідниках він просто Кут, але місцеві жителі з цим рішуче не погоджуються. Вони живуть в Баїнському. Ну добре, в Куті Баїнському. Але просто Кут? Ні, це не тут. Я більше скажу: Баїнський - без всяких там кутів - назва, яку до цього села на Глибоччині (понад 400 жителів) вживають найчастіше.

Своєї сільради в Куті немає, тому село поділили між... двома сусідніми. Половина відійшла до Луковиці, половина - до Молодії.

Тут, до речі, симпатично: Карпатські передгір'я. Для часто румуномовної Глибоччини Кут Баїнський навдивовиж українське село: за переписом 1989 р. румунами себе назвали 9 чоловік, ще четверо позначили себе як молдавани. Всі інші - українці.

 

Зведена місцева дерев'яна церква хатнього типу в 1894 р. Симпатична, досить гармонійна, шкода, дах під бляхою - ґонт би до фігурних кронштейнів пасував ідеально. Зрозуміло, що храм не є дуже старим, але все-таки хотілося б дізнатися його вік.Церква хатнього типу
Церква хатнього типу
Біля церкви багато старих хрестів.
Cotul Bainschi, Adâncata
Фігурні кронштейни даху.
Фігурні кронштейни даху.
Інтер'єр - хіба через вікно.
Інтер'єр - хіба через вікно.
Доглянуто і пусто.
Cotul Bainschi, întâlnit şi sub forma Cutul Bainschi  este un sat în raionul Adâncata din regiunea Cernăuţi, depinzând administrativ de comuna Lucoviţa.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник