Наступний переказ повідомляє, що на горі був сторожовий пункт - і в разі наближення ворога там запалювали вогнище. Оце вже може бути. А чи вірити легенді про те, що за часів турецького панування на вершині було зведено оборонний замок, де тримали награбоване добро і влаштовували бенкети, вирішуйте самі. А я поки дорозкажу цю байку.
Отже, в той час в Глиниці мешкала юна красуня Флоріка, яка за інших обставин могла б називатися відьмою - бо добре зналася на травах і лікувала людей. Задумавши звільнити батьківщину від чужинців, Флоріка приготувала туркам смертельний трунок, приємний на смак. Отаман яничарів запідозрив щось недобре - і наказав схопити дівчину. Та взмолилася - і небеса почули її молитву: і вона сама, і вороги, і їхня фортеця провалилися під землю. Разом з усім награбованим сріблом-золотом, еге ж. Замість турків на горі з'явилися граби - перетворилися османи на дерева. А біля підніжжя гори забило джерело з холодною прозорою водою.
Я читала, що археологів зацікавив цей переказ - і вони спробували довести або спростувати його. Експедиції стала на заваді кількаденна буря.
Та для мене Глиниця - це - чомусь - село одягнених статуй. Ось за спиною сталінської матері сховалася капличка з мадонною - в мадони на голові хусточка, бо так є пурєдно. Ось в кінці села, вже на кордоні з Драчинцями, хрест з фігурами. На шиї Христа - шалик, так неначе він або футбольний фанат, або сильно застудився. Так що нехай брюсельці не надто вихваляються своїм хлопчиком-пісюном, з костюмів якого влаштовано цілий музей і який 24 серпня 2007 року навіть позував в українській вишиванці - на Буковині теж вміють прикрашати скульптури одягом.