English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Чехів
Покровська церква в селі Чехів. 20 листопада 2009 р.
Покровська церква в селі Чехів.
"Говорили, что на набережной появилось новое лицо: дама с собачкой". Ой, щось я не про те. :о)

 

Карта

Широта 49.072, довгота 25.198.

 

Григорів лишився праворуч від траси, а до малесенького села Чехова нам ліворуч. Жодного відношення до Антон Палича: кажуть, назва села пішла від прізвища місцевого поміщика Чеховського.

Ліворуч підносяться пагорби, часом заліснені – село ховається за ними від холодних вітрів. Влітку тут має бути дуже гарно - якщо вже навіть в листопаді пагорби виглядають симпатично...

При в'їзді в село - нова капличка. Поставив її уроженець Чехова, а зараз житель Бучача, бізнесмен. В селі шепочуть, що таким чином замолює колишній земляк гріхи.

 

Схожа на сусідню григорівську, але значно скромніша за декором місцева Покровська церква зведена в 1888 р. В 1910 р. місцева громада зібрала кошти на розпис інтер’єрів. За інформацією від Богдана Зятика, храм розписав у 1902 р. Йосип Сидорович.

В радянський час святиня номінально вважалася зерносховищем (як то часто бувало, напевно, кинули для відведення підозр кілька мішків із збіжжям - от вам і зерносховище, а храм від розвалення врятований), хоча селяни продовжували доглядати пам’ятку і навіть часом проводили тут богослужіння. Так розказав мені скромний і усміхнений місцевий парох.

Зараз біля храму спорудили високу муровану дзвіницю, а верх церкви вбрали в лискучу бляху. Розпис церкви було поновлено в 1994 р. майстрами під керівництвом С.Наконечного.  

 

Для людей, що цікавляться історією планети та для геологів буде цікаво побачити чехівське відслонення міоценових відкладів в долині річки Коропець — геологічну пам'ятку природи місцевого значення, оголошену об'єктом природно-заповідного фонду рішенням виконкому Тернопільської облради від 26 грудня 1983 № 496. Площа пам'ятки природи — 0,1 га.

Тут можна побачити відслонення породи гельветського ярусу (міоцен) з т. зв. бережанськими й нагірянськими верствами. Перші з них представлені темно-сірою глиною, ясно-сірим мергелем і зеленуватою піщаною глиною. Другі — ясно-жовтим вапняковистим пісковиком з галькою чорного кремнію. Загальна потужність відкладів 2,25 м.



Нова дзвіниця.
Нова дзвіниця. Чехів
Інтер'єр Покровської церкви в Чехові.
Інтер'єр Покровської церкви в Чехові.
Розпис куполу.
Drewniana cerkiew w Czechowie
Церква в селі Чехів Монастириського району Тернопільщини
Церква в профіль
Церква в селі Чехів Монастириського району Тернопільщини
Відслонення міоценових відкладів - десь там на горах.
Відслонення міоценових відкладів - десь там на горах.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник