English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Язловець: найцікавіший міст України
9 жовтня 2016 р.

Досить точні координати мосту: 48.962834, 25.446321

Ось його видно на супутниковому знімку

 

Це, звичайно, повний суб'єктивізм, але я чесно вважаю, що найцікавіший міст Україні розташований саме у Язловці.

Підкажу відразу, як знайти: орієнтиром є Миколаївська вірменська церква. Треба далі рухатися вуличкою, на якій вона стоїть - і метрів за 300 потрапите до нього. Міст сухий: потік Язлівчик протікає поруч, але не під ним. Міст стоїть на обійсті місцевого селянина, він на ньому тримає сіно і курей. 

Якзо дивитися зсередини. то наче і не міст це, а коси светру, котрйй сплела якась блондиниста нордична валькірія.  Кажуть, такі переплетіння посилювати міст, тож він міг використовуватися для гармат, приміром. Спеціалісти у фб-групі "Архітектура України" були вражені, але версії про міст висували фантастичні - наприклад, що він може бути з XVII ст. Але у наших широтах антикваріат аж так добре не зберігається. А міст хай і поїжджений міллю часу, та у хорошій формі. Думаю, це кінець ХІХ - початок ХХ ст. Можливо, була тут якась вузькоколійка, а, може, хтось приватне собі щось начудив - дізнатися не вдалося. Але міст безперечно вартий уваги. Найцікавіший міст України
© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник