Навіщо йти лісом, пішки, невідомо куди? Та тому, що там дуже гарно!
От уявіть: рівнина рівниною, десь далеко на горизонті дибляться на хмари пагорби, але тут - ніяких гір. Межа поля і лісу теж не обіцяє сюрпризів - і раптом... Раптом ліс перетворюється на казкову країну. Скелі пісковику химерних форм оточують вас з обох боків, дорога з прямої перетворюється на заплутану змію, час від часу обабіч траси видно мальовничі урвища і скельні лабіринти. Гарно! Не дивно, що цій місцевості колись присвячував вірші чеський поет К.Г. Маха. Ще поворот - і серед соснових гілок показується червоний дах 38-метрової башти. Замок! Він, здається, вже поряд, та до нього ще йти і йти дорогою-серпантином. Не проминіть дерев'яний вказівник-стрілку "Hrad", прибитий до дерева на черговому повороті. Тепер вам - вгору, а дорозі - вниз.
Спитаєте, наскільки тут гарно? Відповім: настільки, що навіть Мік, не надто закоханий в природу/руїни/розвалини сказав, що ані хвилини не пожалкував, що йшов сюди. :)
Град виник в другій чверті XIV ст. Його звели, найскоріше за все, за наказом Гинка Беркова з Дубе (Hynkem Berkou z Dubé). До середини XVI ст. твердиня виконувала свою оборонну роль. Під час гуситських війн його було зруйновано - а потім він 200 років стояв без догляду, покинутий всіма. Вже в кінці XVI ст. його описували як розвалини. Якийсь час тут навіть мешкали розбійники під керівництвом ватажка Петровського. Пізніше місцевість перейшла в руки роду Вальдштейнів.