Не було в місті граду - не було б і самого міста: воно з'явилося в ХІІІ ст. як підграддя навколо місцевої твердині. Звів готичний ржічанський град на скелі над ставом шляхтич Ондржей з Вшехром (Vsechrom), придворний короля Пшемислава Отакара ІІ. Портрет шляхтича можна побачити на стенді з інформацією про град. Після його смерті градом протягом довгого часу правили нащадки Онджея. Природно, вони почали називати себе Ржічанськими.
Перша письмова згадка про цю твердиню відноситься до 1289 р. На початку гусистських війн, в 1420 р., Ржічани були захоплені гуситами, та невдовжі відбиті жителями Праги. В ті часи місцевий град вважався одним з найукріпленіших в Чехії - і водночас одним з найменших, такий собі град в мініатюрі.
В 1480-х роках замок перейшов у власність Треку з Ліпи, який господарював тут до 1516 р. Вже під 1544 р. з'являються згадки про місцевий град як пустку, руїну. Довгий час розвалини граду знаходилися на краю Ржічан, лише на межі XVIII-ХІХ століть руїна була оточена міською забудовою, увійшла в склад містечка. Тоді ж залишки замку почали розбирати на будівельні матеріали - тут історія чеських твердинь мало чим відрізняється від історії твердинь українських.
В 1999-2000 р. тут проводилися археологічні роботи. З'ясувалося, що колись замок був п'ятистороннім в плані і мав глибокі пивниці.
Зараз над невисоким урвищем напроти кінно-спортивного майданчика піднімається шматок башти - частини палацу. Помітні місця, де кріпилися дерев'яні стропила. Якщо піднятися до неї, то побачимо не лише кілька застережних табличок на кшталт "Обережно! Можливе падіння каміння!", стенд з історією споруди, а й ще один, непомітний з траси шматок стіни граду, який стоїть просто посередині приватного подвір'я. Коли ми були в Ржічанах (1 вересня 2006 р.), цей другий фрагмент було обтягнено захисною зеленою сіткою.