English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Ворничани
Дерев'яна синодального типу церква Різдва Богородиці (1907-1909) у Ворничанах. 26 лютого 2017 р.
Дерев'яна синодального типу церква Різдва Богородиці (1907-1909) у Ворничанах. 26 лютого 2017 р.

Координати: 48°25′08″ пн. ш.26°29′05″ сх. д.

Карта

Біля 600 жителів. Відоме з XVII ст.

 

Навдивовижу привітна дружина місцевого священика і сам він розказали мені про Ворничани що знали - хоча знали й не дуже багато, бо не місцеві, чернівецькі. Начебто раніше село було ближче до Пашківців - і називалося Орличани. Наступні події легенди переказують по-різному. Чи то тодішній пан переїхав поближче до Данківців - а за ним і селяни потягнулися і назвали своє поселення вже Ворничанами. Чи то старе село було спалене турками ще у XVI ст. - і ті, хто вижили, перейшли на нове місце. Ще один переказ стверджує, що ім'я село взяло від "господина ворника Димитракія з Молдавії", котрий володів поселенням у десятих роках ХІХ ст. Управляючий-економ його маєтку жив колись в самому селі, у високому будинку під черепицею, оточеному садом - те місце до цього часу називають "Дворисько". А від саду лишилася одна-однісенька стара груша посеред поля та пересохла криниця. 

Ще розказували, що на місці сучасного дитячого садка у селі колись стояв панський двір. Можливо, саме там жила родина Колпакці - брати Маркус та Юхим володилі Ворничанами у 1880-х рр. 

В румунський міжвоєнний час село називали Великий Кут. 

В радянський час Данківці та Ворничани нібито хотіли об'єднати в одне поселення, на місці ферм у Данківцях мали постати нові житлові квартали - та щось пішло не так - і села залишилися кожне саме по собі. 

Регіон тут карстовий, тому час від часу стаються провали. Найкращою водою у селі може похвалитися Турецька криниця. 

 Кажуть, на місці садочка був панський двір
Дитячий садок у Ворничанах Хотинського району
Церква Різдва
Церква Різдва Богородиці у Ворничанах.
Vorniceni, Hotin
Церква Різдва Богородиці у Ворничанах.

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник