English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Ушковичі
Фото з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej". Двір в Ушковичах на Перемишлянщині. Близько 1930 р.
Uszkowice. Двір в Ушковичах близько 1930 р. VII том праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej"

Координати:  49°38′31″ пн. ш.24°32′48″ сх. д.

Карта

Біля 500 жителів. 

 

З XVIII ст. цим селом над Гнилою Липою володів рід Пєржхалів (Pierzchaly). На початку наступного століття Ушковичі були власністю Андрія Пєржхали (народився в 1744 р.), потім - його сина Ігнація (народився в 1796 р.). Далі маєтність перейшла до його старшої доньки Марії Вибрановської. Вже по ній Ушковичі унаслідував її син, маршалок шляхти Перемишлянського повіту, депутат галицького сейму Станіслав Вибрановський (помер у 1936 р.). Його вдова Яніна з Якса-Малаховських гербу Гриф (пам'ятаєте Свірж?) і володіла селом до вересня 1939 р. 

З кінця XVIII або з початку ХІХ ст. походив невеликий мурований одноповерховий панський будинок, який проіснував до Другої світової війни. Коли двір від Пєржхалів перейшов до Вибрановських, нові господарі розбудували палацик на свій смак, добудувавши над його лівою стороною другий поверх. Через це споруда втратила свій симетричний вигляд. 

В палацику було чимало старовинних меблів. Були й картини (переважно родинні портрети), старе срібло, порцеляна. Та головною родзинкою двору був - раптово! - мурований триповерховий шпихлір, який за віком був на кілька століть старіший за палацик. 

Двір стояв у великому парку з двома газонами. 

 

В ушковичах також є перебудований костел (1935), в якому з 1932 р. моляться місцеві євангелісти.Ушковичі в серпні 1915 р. З сайту hynek.domalip.sweb.cz
Ушковичі в серпні 1915 р. Перша світова війна.
Двір в Ушковичах близько 1930 р.
Фото з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej". Двір в Ушковичах на Перемишлянщині. Близько 1930 р.

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник