English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Kotor. Sv.Tripun
Вид на старий Котор і бухту. На передньому плані - дві башти собору св. Трифона.
Вид на старий Котор і бухту.

Що: кафедральний собор св. Трифона в Которі (Katedrala Sv.Tripuna), один з двох католицьких катедральних соборів Чорногорії (другий - в Барі). Которська єпархія відноситься до римо-католицької церкви сусідньої Хорватії. До речі, багато з мешканців Котора є саме хорватами за національністю.

Де: в самому центрі старої частини міста Котор. Вежі собору гарно видно з дороги до фортеці св. Івана тат каплиці Богородиці Здоров'я.

Вартість квитка: 1 євро. Фотографувати можна.

Про собор

Собор на листівці 1898р.

Факти з історії: це чудовий зразок романської архітектури, зведений ще в 1166 р. і освячений 19 липня того ж року. Недарма собор став візитівкою Котора. Так, храм пережив не одну реконструкцію, сильно постраждав від землетрусу 1667 р (після цього довелося заново відбудовувати дві дзвіниці костелу)., ще раз був нпівруїною після землетрусу 1979 р., але зберіг свої головні риси. Вежі зведено з каменю хорватського острова Корчул і вони мають чимало барочних рис.

Реставрація катедри закінчилася лише в 2003 р. Зараз храм - частина об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Природний і культурно-історичний регіон Котора"

В ІХ ст. в місто з Константинополя були привезені мощі св. Трифона, які й знаходяться в крипті храму. Святий вважається покровителем Котора.

Біля собору повно екскурсійних груп, а головний портал храму дав прихисток кільком сувенірним яткам з картами, книгами, листівками і іншим туристським скарбом.

Що всередині? Обов'язково відвідайте храм, не пошкодуйте одного євро. Там на арках, що розділяють нави, збереглися фрагменти старих фресок у візантійському стилі (XIV ст.), там в каплиці XIV ст. зберігаються мощі св. Трифона і незрозумілого походження дерев'яне розп'яття, там вражає готичний балдахін-дароносиця над вівтарем. Чотири колони з червоного мармуру з сусіднього містечка Каменарі підтримують восьмикутну триярусну різьблену конструкцію, на вершечку якої сидить ангел. Кожен ярус вівтаря прикрашено сценами з життя святого Трифона. Ще можна оглянути старі ікони з безліччю срібних вотив, золотий вівтар з фігурами Христа, Мадонни, св. Трифона, Іоанна Хрестителя і ще купи святих - шедевр которських ювелірів (XV ст.), саркофаг Андрія Сараценія, архітектора, що створив первісний храм, та його дружини Марії (праворуч від головного входу).

Ще ілюстрації:

Собор 31 жовтня 2007 р. Срібна рака. Балдахін над вівтарем. Різьблений вівтар.
Собор 31 жовтня 2007 р.
Срібна рака.
Балдахін над вівтарем.
Різьблений вівтар.
Архівні види собора і міста.
Архівні види собора і міста.
Архівні види собора і міста.


Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник