Ой, а я сказала, що існує версія, що храм збудував знаменитий Степан Ковнір, архітектор, скажімо, чудової камерної церкви в Василькові?
Так про всередині. А там я не була. І група киян з двоповерхового автобусу теж (на ярмарок їхали. біля церкви екскурсовод зупинив, я так думаю). Зачинений храм. Навіть двір церковний є недосягаємим для нас.
Шкода. Знаєте чому?
Бо храм в Великих Сорочинцях прикрашений дерев'яним різьбленим іконостасом шириною в 20 (чи 22? Різні джерела плутаються), а висотою – в 17 метрів. Так що в Великих Сорочинців принаймні дві підстави для гордості: популярний ярмарок — і найзнаменитіший бароковий іконостас України.
Він семиярусний і складається більш як зі ста ікон XVII століття — своєрідний рекорд.
Я пам'ятою не одну ілюстрацію в книгах з історії України з зображеннями цих ікон: теж, як і церква, дуже, дуже барокові. Гарні по-своєму.
На стіні храму зберігся ще й герб Апостола, розроблений самим гетьманом. Основою для герба послужила медаль “За труди і Вітчизну”, яку козачий ватажок отримав за перемоги у боях зі шведами та кримськими татарами.
А ще сорочинська церква - усипальниця побожного козачого гетьмана, в ній він і похований. Тут же покоїться дружина Апостола та інші члени його родини.