English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Полтава: СБУ
Полтава. Будинок союзів. Стара листівка. 1920-ті роки.
Полтава. Будинок союзів. Стара листівка.

От ідеш ти серпневим ранком по полтавській центральній вулиці Жовтневій, і все тобі навколо подобається. І тут попереду - теремок-не теремок, але щось казково-лубкове, як з російських казок. Адреса - Жовтнева, 39. Ой. Та це ж обласне відділення СБУ! За іронією долі його розмістили в приміщенні колишнього Дворянського банку. (за іншими даними - Російського селянького банку, ця назва більше відповідає стилю споруди).

З'явилося це диво в 1906-1909 рр. за проектом архітектора А.В.Кобєлєва, а спорудженням керував інженер С.Носов. Після сильних пошкоджень в Другу світову споруда пережила реставрацію в 1948 р.

Так як споруда стоїть на розі вулиць, у плані вона Г-подібна. Будинок щедро прикрашений мозаїками, а над головним фасадом сидять дві пташки-сІріни. Такий російський аналог античних сирен. Злий до жуті вираз їх обличь, напевно, з'явився після заселення цих стін СБУ.

Ще три фото:"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник