English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Погіньки

Богоматір-дорогу-указующая

Київ - туди.
Київ - туди.

Карта

51°6′55″ пн. ш. 24°56′29″ сх. д.

 

Це сільце з симпатично-похмурою назвою лежить при трасі Голоби-Ковель, кілометрах в 7 на північний захід від міста Голоби. Відхилитися сюди з дороги варто не лише заради мурованих руїн монастиря, які збереглися поблизу вибіленої на синьо дерев'яної церкви, а й заради супер-цікавого "дороговказу", що зберігся на подвір'ї одного з місцевих газд, чиє обійстя притулилося до сільської ферми.

 

Такі барочні фігури колись стояли чи не на кожному важливому волинському перехресті. збереглося ж від цієї кам'яної армії небагато. Ще в відомому путівнику Мєчислава Орловича по Волині (20-ті роки ХХ століття) сказано про знищення під час воєнних дій в 1916 році барокової фігури богородиці (1711) в 4 км. на північ від Брюховичів. (Це не ті Брюховичі, що коло Львова. І навіть не ті, що в Перемишлянському районі. На Волині є власні Брюховичі! І розташовані вони неподалік Мельниці. Ні, не Подільської!)

Схожа доля спіткала і скульптуру в Стахові неподалік.

 

 А ця, в Погиньках, вижила. Селяни кажуть, начебто раніше вона стояла на перехресті шляхів та вказувала подорожнім напрямок на Київ. Наскільки правда, не берусь судити. Хто його знає, що ця в спіраль закручена модою на бароко Марія хоче передати туристам.

 

Тільки от добратися до неї малореально. Цегляний стовп з фігурою надійно захищений парканом. А я поважаю приватну власність.Залишки монастиря біля церкви
Прикрашені стрічками хрести стережуть від злих духів перехрестя.
Барокова фігура
Залишки монастиря біля церкви

Замки і храми України - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 4996 4440 7668, євровий - 5168 7573 7196 8977, payPal - uhaha@ua.fm
Будемо дуже вдячні за будь-яку пожертву.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник