Якщо не враховувати статую і новенький баштовий годинник, виготовленний львів'янином Олексієм Бурнаєвим, академія в Дублянах страшно нагадує себе ж, але сторічної давнини. Це ж кльово. Правда, в сусідньому корпусі, котрий колись був гуртожитком для студентів, зараз селищна рада, але загалом дежа вю з листівками початку ХХ ст. майже тотальне. Тільки тепер колишня Академія. є Державним аграрним університетом, який складається з п'яти факультетів і налічує близько 3 000 студентів. Виш має науково-дослідне господарство та дендропарк площею 2,5 га.
Крім старих корпусів кадемії і її чимось схожого на замок гуртожитку, в місті збереглося ще кілька архітектурних як не смаколиків, то міні-цікавинок. Скажімо, кілька одноповерхових будиночків з гарними дерев'яними ґанками в закопанському стилі. Вони виникли на зламі ХІХ-ХХ століть і колись служили пансіонами для місцевих студентів та викладачів.
По-справжньому цікавих храмів у місті немає. Колишній костел з рисами неоготики та неовізантійського стилю (за одними даними, 1890 рік, але священик казав, що 1885 р.) зараз відданий громаді УАПЦ, це церква Успіння Богородиці. Костел діяв до 1940 р., а потім його закрили. Священник розказав, що в радянський час споруда була розділена на два поверхи, там був спортзал і чи то бібліотека, чи ще якісь приміщення, які використовував аграрний дублянський виш. Під час ремонту на стінах споруди були частково віднайдені старі фрески. Автокефалам споруду віддали в 1990 р.
В Дублянах є ще одна церква Успіння Богородиці, але цього разу це досить типового вигляду греко-католицька святиня з великим куполом, зведена в нео-візантійському стилі в 1912 р.
З того, що в містечку не збереглося, варто назвати цвинтарну каплицю Яна Алембека (Jan Alembek), який помер у 1636 р. Алембек (або Алнпек), який походив зі сполонізованої німецької родини і був професійним аптекарем та купцем, протягом довгих років був райцем та бургомістром Львова. по-сучасному якщо - мером. Мером був хорошим, вправним, за його правління місто приросло багатьма навколишніми селами. Саме перу Алембека належить перший в історії опис Львова латинкою.