Отже, церква в Биково. В XVIII столітті село дісталося Михайлу Михайловичу Ізмайлову (1719-1800), генералу і московському градоначальнику (1795-1797). Вельможа любив неоготику - це помітно по його московському маєтку в Царицино. Вельможа був масоном - і друзі його теж... ееее... каменярували. Серед друзів було двоє масонів-архітекторів - Василь Іванович Баженов та Матвій Федорович Казаков. Саме їм належало відбудувати у Биково масонську штаб-квартиру.
За проектом генія російського класицизму В.І. Баженова в Биково розбивається пейзажний парк з каскадом ставків (і парк, дещо захаращений, і ставки, з дещо цвілою зеленою водою і зараз на місці). Більше того, на острівці в центрі одного, хитрої форми, ставу стоїть білосніжна альтанка - ще з кінця XVIII століття. Дожила якось. Може, тому, що на острів пішки не потрапити?
Неподалік від парку була зведена абсолютно неканонічна для російської сакральної архітектури Володимирська церква (1789). Це такий вибух неоготики, що на хвилину забуваєш. в якій країні ти зараз знаходишся - лише православні хрести на високих стрімких шпилях нагадують - гей, це Росія, все правильно. Хоча й віриться важко. :о)
Церкву довго вважали дітищем Баженова, автора маєтку в Царицино, теж неоготичного, але зараз вже достеменно доведено, що батьком храму був М.Казаков.
Церква абсолютно унікальна. І не лише завдяки декору. Це ЄДИНИЙ в Росії храм еліптичної форми. І розкішні сходи, що з'єднують нижній і верхній храми - теж унікальні і неповторимі. Ах як шкода, що скульптура, яка колись щедро прикрашала биковську церкву, не збереглася до наших часів!
Храм з парадного фасаду нагадує скоріше палац - шикарні сходи ведуть на другий ярус, вхід у церкву (цілком собі діючу, але малоцікаву всередині, плюс фотографувати оголошення на дверях забороняє) більше нагадує якісь середньовічні переходи в замках. Кльово!
Дзвіниця з'явилася майже на століття пізніше (1883, можливо, за проектом І.Т.Таманського), але витримана в тому ж дусі неоготики, а тому в ансамбль вписалася ідеально.