В Борщовичах є яскраво-жовта триверха Троїцька церква (1923, розписи 1930-х рр., більше про неї - на сайті Віктора Громика) і мурований, гармонійний костел Благовіщення (1898).
Джерела суперечать одні одним: чи то перша згадка в документах про Борщовичі відноситься до 1848 р. - тоді село належало родині Левицьких гербу Рогаля, чи то до ХІІ ст. Правду, напевне, знає Віктор: він згадує, що перша згадка про місцеву церкву належить до 1570 р. (потім той храм спалили татари). В середині ХІХ ст. Борщовичі дісталися львівському художнику Яну Машковському (1794-1865, він похований в селі).
Костел Благовіщення звели і освятили в 1898 р. на кошти Зофії Сємєньксьої-Левицької (Zofię Siemieńską-Lewicką). Храм діяв до 1945 р.. а після споруду перетворили... Ні, не у зерносховище: тут були запасники львіського історичного музею (!). Конкретно в Борщовичах зберігалися експонати, пов'язані з Першою Кінною армією Будьоного (не даремно на адміністративній споруді біля костелу - мозаїчні вершники в будьоновках). В 1990-х роках храм віддали місцевій греко-католицькій громаді. Виглядає, щоправда, не дуже, бракує скла в вікнах.
Польська вікіпедія згадує ще й двір середини ХІХ ст. - не бачила, хоча по селу побігала достатньо. На панорамних фотах села помітний старий мансардний дах над костелом - можливо. це і є двір Сємєнських. Точної дати його будівництва ніхто не знає.
Майте на увазі: священик з Троїцької церкви до фотографів ставиться ДУЖЕ підозріло.