English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Черганівка
Церква Івана Хрестителя у Черганівці. Фото К.Мокловського кінця ХІХ ст. З книги "Cerkwie drewniane dawnej Galicji Wschodniej" (2012, ISBN e-book: 97883-242-2407-4)
Церква Івана Хрестителя у Черганівці. Фото К.Мокловського кінця ХІХ ст. З книги "Cerkwie drewniane dawnej Galicji Wschodniej" (2012, ISBN e-book: 97883-242-2407-4)
Так церква виглядала в 1980-х рр. А так - в серпні 2007 р. Куди ж гуцулам без бляхи. Дзвіниця храму.
Так церква виглядала в 1980-х рр.
А так - в серпні 2007 р.
Куди ж гуцулам без бляхи.
Дзвіниця храму.

Карта

Моя стаття про Черганівку і Ко.

 

Село між Кутами і Косовим, на річці Валійці, в Косівському районі. Колись називалося Черганів. Перша згадка про нього датується 1644р. Населення трохи менше за тисячу жителів. В селі розташована великий симпатичний готель "Синевір" (чомусь. Колись назва була більш влучна - "Карпатські гори").

В селі, при трасі, стоїть дерев'яна хрестова в плані церква Івана (1842) та мурована дзвіниця поруч (ХІХ ст.).

Храм має короткі бічні рамена та подовжений бабинець. До східного об'єму з обох боків примикають обнакові за розмірами зруби. Південний вхід має ганок. Церква оточена піддашшям на випусках вінців зрубів. Дах центрального об'єму - шатровий, на дуже низькому восьмерику на четверику. Колись церква була обшита гонтом, а зараз - банальною бляхою.

Двоярусна мурована дзвіниця розташована на південний схід від храму.

Зараз церква діюча, з 1972р. і до кінця радянської доби в приміщенні храму діяв "Музей природи Карпат".

Українська Лапландія?

Малюнок <b>Антіна Вариводи</b>, 1930-ті. Люб'язно надано донькою художника, пані <b>Мері Місьо (Mary Mycio)</b>. Більше тут.
Малюнок Антіна Вариводи, 1930-ті.

Я й не знала, що в Черганівці йде справжня війна за бренд - бренд Санта-Клауса (ака Святий Миколай). Cаме Черганівка була вибрана в якості майбутньої садиби Миколая, такого собі українського дитячо-релігійного диснейленду. За право носити ім'я святого перегризлися Косівська райрада та Національний природний парк "Гуцульщина". В 2002 р. Черганівська сільрада заснувала комунальне підприємство "Маєток Святого Миколая". Дійшло до суду з приводу "недобросовісної конкуренції": начебто природний парк займається плагіатом, використовуючи в рекламі логотип маєтку липового святого. Символічний камінь під будову казкового містечка було урочисто закладено в селі 19 грудня 2004р. І чубляться бізнесмени та депутати, доводять, хто перший "застовбив" за собою назву. Дурниці якісь. Популізм і чужі кліше. Тим часом в грудні 2006р. в селі освячено дерев'яну каплицю, а до 2011 р. має з'явитися і лубочне "містечко"."Замки і храми України" - некомерційний проект, що роками підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149439011000365

євровий - 5168757402858452

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже скоро 20 років. Дякую.

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник